Masaż Bańką Chińską

Masaż bańkami chińskimi to prozdrowotny masaż o zastosowaniu terapeutycznym i kosmetycznym, z którego skorzystać mogą zarówno osoby, które chcą pielęgnować swoje zdrowie i urodę, jak i borykające się z różnymi dolegliwościami. Masaż ten świetnie sprawdzi się w przypadku pacjentów bardzo obciążonych stresem, a także w przypadku osób cierpiących na bóle pleców i kręgosłupa czy różne bóle mięśniowe. 

Terapeutyczny masaż meridianowy pochodzi z linii przekazu Claude’a Diolosy. Celem masażu jest harmonizowanie ciała, usunięcie zastojów, przywrócenie swobodnego przepływu Qi w meridianach i stymulacja wszystkich organów wewnętrznych.

Masaż meridianowy wykorzystuje strukturę meridianów pleców w taki sposób, aby przywrócić harmonię w człowieku. W Medycynie Chińskiej dążymy do tego, by pacjent był zrelaksowany, zbalansowany, wtedy jego procesy życiowe przebiegają w sposób niezakłócony – ma więcej sił, jest odprężony, zdrowy i gotowy do życia. W trakcie masażu meridianowego pracujemy z kilkoma meridianami, w tym głównie z meridianem Pęcherza Moczowego oraz meridianem cudownym Du Mai. Meridian Pęcherza Moczowego w swoim przebiegu na plecach ma liczne punkty (tylne shu), które stymulują organy wewnętrzne oraz bardzo silnie wpływa na szereg aspektów psychoemocjonalnych w człowieku. Dlatego jest to specjalna odmiana masażu, która nie tylko odpręża ciało, ale przede wszystkim bardzo pomaga wprowadzić ład zarówno w naszych wewnętrznych przemianach na poziomie organów, jak również w naszej psychice.

Masaż kosmetyczny ukierunkowany jest na niwelację cellulitu i rozstępów oraz ujędrnienie i uelastycznienie skóry, a także na eliminację jej niedoskonałości i poprawę jej ogólnego wyglądu oraz kondycji. Systematycznie stosowany rozbija i redukuje tkankę tłuszczową – wyszczupla i modeluje sylwetkę. Ponadto poprawia samopoczucie, zapewnia relaks i odprężenie. Poprzez zastosowanie próżni, w mechaniczny sposób poprawiamy cyrkulację, co prowadzi do lepszego ukrwienia tkanki, a to daje poprawę warunków troficznych do regeneracji i odnowy. Masaż w obszarze biodra jest też znakomitym rozwiązaniem przy bólu biodra, nagromadzonych w tym rejonie napięciach (między krętarzem, a talerzem kości biodrowej).

Jak w przypadku każdego zabiegu, istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. W tym przypadku są to:

  • rozległe zmiany skórne
  • wzmożona kruchość naczyń krwionośnych, skaza krwotoczna (np. hemofilia)
  • duszności, niewydolność krążeniowa lub/i oddechowa
  • ostre stany chorób autoimmunologicznych, zwłaszcza stwardnienie rozsiane w okresie rzutu choroby
  • stan wyniszczenia organizmu
  • wysoka gorączka – powyżej 38.5°C
  • nieustabilizowane nadciśnienie
  • ciąża
  • czynna choroba nowotworowa, gruźlica
  • drgawki, stan po spożyciu alkoholu

Po masażu bańkami, nasze Qi ochronne ma za zadanie zająć się reakcjami, które zapoczątkował masaż. Ciało otrzymuje bodziec i zadanie do przepracowania. Dlatego po zabiegu zaleca się:

  • unikać kąpieli przez 8 godzin
  • odpoczynek (każdy bodziec fizykalny potrzebuje zasobu sił, by zadziałać)
  • przez 2 kolejne dni miejsca poddane zabiegowi chronić przed zimnem, wilgocią, przewianiem (można założyć podkoszulkę lub ciepły sweter – dostosować ochronę osobistą do warunków otoczenia)

Masaż bańkami chińskimi pozwala na zadbanie o dobrą kondycję organizmu i piękny wygląd skóry w naturalny, holistyczny sposób. Zapraszam 🙂

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*